Nasze marki

Wysokiej klasy narzędzia ręczne dla wymagających użytkowników. Produkowane w oparciu o nowoczesne materiały i technologie gwarantujące trwałość oraz niezawodność. Wysoka jakość potwierdzona i przetestowana w wielu rygorystycznych testach laboratoryjnych. 

Elektronarzędzia i akcesoria dla niezależnych i przedsiębiorczych. Produkty z optymalnym zestawem cech: wytrzymałej budowy, o mocnych silnikach, ergonomicznie zaprojektowane i w dobrej cenie. Przeznaczone do intensywnego użytkowania, przy obciążeniach bliskich profesjonalnym.

Elektronarzędzia i akcesoria klasy popularnej dla majsterkowiczów. Produkty przeznaczone do regularnych prac, przy średnim poziomie obciążeń.

Lutowanie lampą lutowniczą

Lampy lutownicze to wszechstronne narzędzie, które znajdzie zastosowanie w każdym domu.

Narzędzia przyda się do luzowania zapieczonych śrub czy przy usuwaniu starej farby, jednak jej głównym zastosowaniem jest lutowanie gazowe.

Lutowanie jest jedną z najpopularniejszych metod łączenia metali, a lampa lutownicza znacznie ułatwia proces. Dzięki jej zastosowaniu z łatwością połączymy miedziane rurki instalacji grzewczej czy wodnej. Jednak lampy lutownicze TOPEX, dzięki możliwości regulacji wielkości płomienia można stosować nie tylko do lutowania miękkiego instalacji miedzianych (temperatury poniżej 450 °C), ale również przy łączeniu metali o wyższych temperaturach topienia (lutowanie twarde - powyżej 450 °C).

Niezależnie od materiałów i stosownej do nich metody łączenia, lutowanie musi uwzględniać kilka etapów.

Najpierw oba łączone elementy musimy dokładnie oczyścić drucianą szczotką lub papierem ściernym. Szczególną uwagę zwrócić trzeba na powierzchnię rury wpustowej i wewnętrzną powierzchnie rury przyjmującej.

Pokrywamy łączone elementy topnikiem, zwanym również odtleniaczem, czyli substancją, która dodatkowo czyści chemicznie lutowane elementy z tlenków i gwarantuje ostateczną trwałość lutowania.

Mocujemy lutowane elementy do pożądanej pozycji. Płomieniem lampy lutowniczej rozgrzewamy powstałe połączenie do temperatury wystarczająco wysokiej, by roztopić spoiwo.

Do rozgrzanego miejsca, przykładamy spoiwo lutownicze, które wnika w szczeliny między elementami lutowanymi. Czekamy do ostygnięcia lutowanych elementów i zabieramy się za kolejne łączenie.

Tak wykonane połączenie, jest wodoszczelne i odporne na skoki ciśnienia. Lampa lutownicza TOPEX znacznie ułatwia jego wykonanie, gwarantując solidność całej instalacji.