Nasze marki

Wysokiej klasy narzędzia ręczne dla wymagających użytkowników. Produkowane w oparciu o nowoczesne materiały i technologie gwarantujące trwałość oraz niezawodność. Wysoka jakość potwierdzona i przetestowana w wielu rygorystycznych testach laboratoryjnych. 

Elektronarzędzia i akcesoria dla niezależnych i przedsiębiorczych. Produkty z optymalnym zestawem cech: wytrzymałej budowy, o mocnych silnikach, ergonomicznie zaprojektowane i w dobrej cenie. Przeznaczone do intensywnego użytkowania, przy obciążeniach bliskich profesjonalnym.

Elektronarzędzia i akcesoria klasy popularnej dla majsterkowiczów. Produkty przeznaczone do regularnych prac, przy średnim poziomie obciążeń.

Jak wybrać wałek malarski?

Wałki malarskie są niezbędne przy malowaniu zwłaszcza dużych powierzchni. Kluczowymi parametrami przy wyborze są szerokość wałka, materiał poszycia oraz długość włosia.

Malowanie to stosunkowo łatwa praca, która może diametralnie zmienić charakter każdego wnętrza. Można ją wykonać własnoręcznie, trzeba jednak wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Podstawą jest dobry wałek. Jak go wybrać? Poniżej kilka prostych rad.

Wałki malarskie są niezbędne przy malowaniu zwłaszcza dużych powierzchni. 

Kluczowymi parametrami przy wyborze są szerokość wałka, materiał poszycia oraz długość włosia.

Szerokość wałka

Zasada jest prosta – im szerszy wałek tym szybciej pomalujemy duże powierzchnie. Wałki najszersze są zalecane do dużych płaskich powierzchni. Aby osiągnąć najlepszy efekt szerokie wałki najlepiej sprawdzają się na ścianach, na których nie występują (lub jest ich stosunkowo niewiele) elementy utrudniające malowanie – kontakty, przewody, przełączniki. Jeśli musimy wykonać malowanie bardziej skomplikowane, najlepiej stosować wałki węższe.

Materiał poszycia

Materiał poszycia jest bezpośrednio powiązany z rodzajem stosowanej farby oraz gradacją malowanej powierzchni. Odpowiedni dobór poszycia do realizowanego zadania przyspieszy pracę i zagwarantuje oczekiwany efekt. Poszycie wałków występuje zazwyczaj w 6 wariantach: poliamid, poliakryl, poliester, welur, mikrofibra, gąbka poliestrowa. Każdy z nich przeznaczony jest do innych rodzajów farby. Najlepiej obrazuje to tabela poniżej.

 

Rodzaj fabry 


Rodzaj materiału poszycia

Emulsje lateksowe i akrylowo-lateksowe

Farby akrylowe

Farby rozpuszczalnikowe

Farby i środki ochrony powierzchni drewnianych

POLIAMID

Idelany

Idelany

Bardzo dobry

 

POLIAKRYL

Bardzo Dobry

Bardzo dobry

 

 

POLIESTER

Dobry

Dobry

 

 

WELUR

 

 

Idelany

 

MIKROFIBRA

Dobry

Dobry

 

Idelany

GĄBKA POLIESTROWA

 

 

Idelany

 

 

Długość włosia 

Wałki o długim włosiu idealnie nadają się do malowania powierzchni chropowatych -  fasady, ściany z cegły, beton. Dzięki dłuższemu włosiu farba dostaje się we wszystkie szczeliny i doskonale pokrywa nierówną, chropowatą powierzchnię. Rodzaj używanej farby nie ma tu znaczenia.

Krótkie włosie przeznaczone jest do farb olejnych oraz do zastosowania do w miarę równych podłoży.

Biorąc pod uwagę powyższe parametry przed rozpoczęciem malowania, skutecznie i szybko odświeżymy wygląd naszych wnętrz. Nie ma na co czekać, jesień to najlepszy czas na malowanie.

 

ZOBACZ OFERTĘ wałków malarskich TOPEX