Nasze marki

Wysokiej klasy narzędzia ręczne dla wymagających użytkowników. Produkowane w oparciu o nowoczesne materiały i technologie gwarantujące trwałość oraz niezawodność. Wysoka jakość potwierdzona i przetestowana w wielu rygorystycznych testach laboratoryjnych. 

Elektronarzędzia i akcesoria dla niezależnych i przedsiębiorczych. Produkty z optymalnym zestawem cech: wytrzymałej budowy, o mocnych silnikach, ergonomicznie zaprojektowane i w dobrej cenie. Przeznaczone do intensywnego użytkowania, przy obciążeniach bliskich profesjonalnym.

Elektronarzędzia i akcesoria klasy popularnej dla majsterkowiczów. Produkty przeznaczone do regularnych prac, przy średnim poziomie obciążeń.

TOPEX – Twój pomocnik w ogrodzie

Czas prac w ogrodzie już rozpoczęty. Miłośnicy dbania o tereny zielone zgodnie twierdzą, że lubią pielęgnować swój zieleniec, aby móc później radować nim oko.

Aby dbanie o ogród było jeszcze przyjemniejsze, marka TOPEX wychodzi naprzeciw, tworząc ergonomiczne i przyjazne narzędzia przeznaczone do prac w ogrodzie.

Drzewa i rośliny wymagają od nas zarówno podlewania jak i zraszania ich specjalnymi środkami ochronnymi, zabezpieczającymi przed chorobami. Doskonałym rozwiązaniem jest seria zraszaczy TOPEX o różnej pojemności. Zraszacze wyposażone są w szeroką szyjkę, która ułatwia napełnienia butli. Ergonomiczny pasek umożliwia zawieszenie urządzenia na ramieniu, nie ograniczając tym samym swobody ruchów.

Tworząc ogrodowe ścieżki i chcąc oddzielić część trawiastą od chodnika lub części przeznaczonej na warzywniak, niezwykle dobrze sprawdzą się obrzeża do trawników TOPEX, które bez problemu rozmieścimy i ułożymy według odpowiadającego nam kształu.

Grabie są jednym z podstawowych narzędzi każdego posiadacza ogrodu. Można ograniczyć się do posiada jednych grabi tzw. uniwersalnych, jednakże dla własnej wygody warto przemyśleć zakup grabi specjalistycznych dedykowanych do określonych prac. Grabie wachlarzowe do trawy, wyposażone są w druty sprężynowe, które minimalizują uszkodzenie trawy i pozwalają na jej delikatną pielęgnację. Inną propozycją są grabie rozsuwane do liści TOPEX - pozwalają one bowiem na regulację stopnia rozstawu w zależności od ilości i wielkości zbieranych liści.

Praca w ogrodzie to również praca w ziemi, tutaj bez wątpienia potrzebne będą łopaty, szpadle i motyczki. Motyczka TOPEX stworzona została z stali odpornej na zniekształcenia, dzięki czemu praca nią nie wymaga użycia dużej ilości siły a spulchnienie gleby staje się przyjemnością. Kiedy chcemy przekopać kawałek ziemi warto skorzystać z oferty szpadli – te również wykonano z hartowanej stali. Zadbano również o wyprofilowany, ergonomiczny trzonek.

Żywopłoty pełnią zarówno funkcję dekoracyjną jak i pozwalają oddzielić graniczące działki, aby stworzyć spokojny i intymny azyl. Ale i one wymagają od nas pielęgnacji, tutaj na pomoc przychodzą nożyce do żywopłotu TOPEX. Możemy wybrać spośród nożycy prostych jak i falistych, które różnią się rodzajem cięcia. Zarówno jedne jak i drugie posiadają ergonomiczną rękojeść, uniemożliwiającą wyślizgiwanie się narzędzia z rąk podczas pracy.

Oprócz podlewania i dostarczania środków ochronnych nasze rośliny, drzewa i krzewy wymagają również przycinania. Doskonałym rozwiązaniem do tego typu prac są sekatory ogrodowe. Marka TOPEX oferuje sekatory zarówno uniwersalne jak i kowadełkowe. Sekator kowadełkowy dedykowany jest do cięcia krzewów i kwiatów. Posiada ergonomiczny uchwyt, mieszczący się nawet w delikatnej dłoni. Sekatora uniwersalnego możemy użyć również do przecinania grubszych gałęzi, dzięki ostrzom pokrytym powłoką teflonową są odporne na zniszczenia i zapewniają długą żywotność narzędzia.

Kolejnym niezbędnym narzędziem każdego działkowca i posiadacza ogrodu jest siekiera. Szczególnie polecamy siekierę uniwersalną, która dzięki strefowemu hartowaniu jest odporna na uszkodzenia i pęknięcia podczas uderzania. Inną, wartą uwagi skierką jest siekiera z klinem, która dobrze sprawdzi się również przy okrzesywaniu pni i wyrębie drewna.

Zestaw narzędzi ogrodowych TOPEX to bazowe rozwiązanie do pielęgnacji warzywniaka czy rabat. Znajdziemy w nim bowiem łopatkę, pazurki i grabki wachlarzowe.

Jak widać pracę w ogrodzie możemy sobie bardzo ułatwić, wystarczy sięgnąć po odpowiednie narzędzia a potem już tylko odpoczywać i cieszyć oko owocami naszych działań.

 

Zachęcamy do ZAKUPU narzędzi ogrodowych marki TOPEX - KLIKNIJ TU